Bi̇tki̇sel Peyzaj Referanslarımız

Doğal Yaşam Alanları Oluşturarak ve Yeşili Kullanarak Profesyonel Bitkisel Peyzaj Tasarımı ve Mimarlığı Hizmeti Veriyoruz. İnsanlar ve şehirler için daha doğal, daha yeşil ve canlı alanlar oluşturuyoruz. Deneyimli ekibimiz ile tasarlayıp uygulamasını gerçekleştiriyoruz.

Peyzaj mimarlığı ve tasarımı için vazgeçilmez tasarım materyalleri bitkilerden oluşmaktadır. Bitkisel peyzaj projelerimizde, uygulamalarımızda toprak ve bitki kullanımı ile doğal yaşanılabilir alanların tasarımlarını yapıyoruz. İnsanoğlu geliştirmekte olduğu teknoloji sayesinde ve yüksek nüfus artışının getirdiği yerleşim yeri sıkıntısı ile doğal alanların yok olmasına neden oluyor. Enva Peyzaj markası ve peyzaj mimarları da tam bu alanda devreye giriyorlar. Daha yeşil yaşanılabilir doğal alanların oluşturulmasında öncülük ediyoruz. Yukarıda yer alan proje örneklerimizi inceleyerek bitkisel peyzaj tasarım çalışmalarımıza göz atabilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Bitkisel peyzaj mimarlığı hizmetleri arasında verdiğimiz diğer hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bitkisel Peyzaj Nedir?

Bitkisel peyzaj tasarımı uygulanacağı alan ve bölgenin bitkisel materyaller kullanılarak tasarlanmasına ve oluşturulmasına verilen peyzaj tasarımı ismidir. Bitkisel  ve doğal peyzaj tasarımında kullanılan materyaller ise şu listede yer aldığı gibidir. Toprak, çim, çimen, çiçek, süs bitkileri, botanik malzemeler, ağaç, torf, gübre ve sulama sistemleri şeklindedir. Bitkilerin kullanılarak hazırlandığı peyzaj tasarım türünde hazırlanan tasarımlar genel olarak doğal ve yeşil görünümler elde etmenizi sağlar.

Bitkisel Peyzaj Tasarımını Kimler Yapar?

Bitkisel ve doğal peyzaj tasarımını bireysel olarak herkes yapabilir. Ancak uzun ömürlü ve doğal sürekliliği olan peyzaj tasarımları oluşturmak için peyzaj mimarları tarafından destek almanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise yeterli teknik bilgiye sahip olmamanızdan kaynaklanmaktadır. Peyzaj tasarımında bilgi sahibi olmanız gereken alanları kısaca sıralayacak olursak eğer elimizde şu şekilde bir liste oluşmaktadır. Doğal peyzaj tasarımı için tasarımın yapılacağı yerle alakalı alt ve üst yapı bilgisi. Uzun ömürlü, dayanıklı ve süreklilik  sağlayabilmesi için statik bilgisi. Uygulama öncesi bitkisel peyzaj tasarım planı oluşturmak için teknik çizim bilgisi. Uygulanan tasarımın düzenli ve